Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

To lubię, wystarczyło wezwanie do zapłaty

komentarze 4

Lubię takie tematy. Prawie 20 tysięcy złotych odzyskane (cały dług) a wystarczyło tylko wezwanie do zapłaty, przed chwilą zalogowałem się do mBanku i jest…. Konkretnie dwa równolegle wysłane: przedsądowe i w drugiej kopercie zapowiedź umieszczenia w KRD i w internecie. Ciekawe czy samo wezwanie przedsądowe wystarczyłoby, czy to zasługa zapowiedzi umieszczenia w KRD. Może dłużnik (były dłużnik) chce zaciągnąć kredyt (a propos, dobre oferty kredytów firmowych są tutaj) i się przestraszył, nie wiem.

Szkoda że już piwa nie piję, poszedłbym od razu do tego esbeckiego baru: Ja Pana nie toleruję. Pochwaliłbym się głośno i facet zdenerwowałby się.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

07/02/2011

Komentarze do 'To lubię, wystarczyło wezwanie do zapłaty'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'To lubię, wystarczyło wezwanie do zapłaty'.

 1. Tnij koszty! Wysyłaj wszystko w jednym liście! 😉

  kolega po fachu

  7 Lut 11 13:28

 2. Wiele nad tym myślałem od samego początku, ALE:

  Jeżeli puściłbym w jednej przesyłce zarówno przedsądowe wezwanie do zapłaty oraz na osobnej kartce ostrzeżenie przed wpisaniem do KRD, to dłużnik mógłby mi zarzucić, że nie otrzymał ostrzeżenia i bezprawnie umieściłem go w KRD. A ostrzeżenie poczta polecona jest konieczne.

  Jeżeli natomiast miałbym na tej samej kartce wezwać przedsądowo do zapłaty a poniżej ostrzec przed KRD (z emblematem tegoż), to obawiałbym się denerwować sąd, gdyby trzeba było złożyć pozew (do pozwu musiałbym dołączyć odpis wezwania). Może i jest to niedorzeczne, ale tak postanowiłem. Prawnikom generalnie z pewnością nie podoba się KRD, bo mają przez to mniej spraw. A sędziowie zapewne mają radców i adwokatów w rodzinach. Nic nie zarzucam zdecydowanie, nigdy nie doświadczyłem negatywnych skutków w tym zakresie, ale myślę sędziowie to też ludzie. Choćby i podświadomie w procesie nie będę lubiany i to zaważy, po co mi to.

  admin

  7 Lut 11 16:51

 3. już nie ta wątroba co… teraz pewnie tylko vodka

  melepele

  7 Lut 11 14:51

 4. Zdrowie dalej mi dopisuje, to nie o to chodzi. Nie piję nic od trzech lat. Po prostu nie znałem umiaru jak już zacząłem. Szedłem na drugi dzień ponownie a bywało że i trzeciego dnia też. Z drugiej jednak strony kilka fajnych pomysłów wpadło mi do głowy właśnie przy piwie i w dymie tytoniowym (do alkoholu paliłem papierosy, a poza tym, nie).

  admin

  7 Lut 11 14:59

Skomentuj