Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie sprzedasz takiego długu, spróbuj skargi pauliańskiej

komentarzy 6

Taki mail po przyjściu z psem ze spaceru odebrałem: Witam moja sprawa wyglada nastepujaco Byly pracodawca nie chce mi wyplacic ostatniego wynagrodzenia za prace ktora wykonywalem dla niego wyplacil zaledwie 2 tys zlotych zalega jeszcze 4 tys +odsetki za zwloke wyplaty oraz naleznosci z zakazu konkurencij ktore sam zobowiazywal sie placic niestety prawnika nie byla w stanie wyegzekfowac tego w postepowani polubownym. Zostala tylko sprawa w sadzie ale nie mam czasu na to dodam ze on polikwidowal swoje firmy teraz niby jego zona ma firmy a tak naprawde kasy ma jak lodu. Interesuje mnie sprzedarz tego dlugu, badz odzyskanie tych pieniedzy jak to wyglada jaka prowizja jest pobierana od tej sumy prosze o odp

Niestety Kodeks pracy a dokładnie art. 84 uniemożliwia sprzedaży długu z tego tytułu. Można ewentualnie spróbować skargi pauliańskiej.

Tak swoją drogą, to ciekawe. Wynika z maila że facet zarabiał 6 tysięcy złotych, z takim posługiwaniem się językiem polskim… „wyegzekfowac”, „sprzedarz”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/02/2011

Komentarze do 'Nie sprzedasz takiego długu, spróbuj skargi pauliańskiej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Nie sprzedasz takiego długu, spróbuj skargi pauliańskiej'.

 1. juz o tym pisales.

  melepele

  6 Lut 11 21:07

 2. Nie. Maila dzisiaj dostałem.

  admin

  6 Lut 11 21:57

 3. Skoro jeszcze nawet nie poszedł do sądu a w konsekwencji na razie nawet nie wiadomo czy jest rzeczywiście wierzycielem tego pracodawcy, to mówienie o skardze pauliańskiej jest – powiedzmy – nieco przedwczesne.

  Mądry

  6 Lut 11 23:10

 4. Zakładam że uzyska tytuł wykonawczy i że dłużnik wszystkiego się pozbył, co miał.

  admin

  7 Lut 11 05:40

 5. Moze pracowal jako terenowy windykator? 😉

  PogromcaWspolnot

  7 Lut 11 08:41

 6. Stylistycznie jest to lepsze niż ortograficznie, nie wiem. Jako windykator chyba nie miałby zakazu konkurencji, „techniki negocjacyjne” raczej nie są w cenie…

  admin

  7 Lut 11 08:54

Skomentuj