Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie sprzedasz takiego długu, spróbuj skargi pauliańskiej

komentarzy 6

Taki mail po przyjściu z psem ze spaceru odebrałem: Witam moja sprawa wyglada nastepujaco Byly pracodawca nie chce mi wyplacic ostatniego wynagrodzenia za prace ktora wykonywalem dla niego wyplacil zaledwie 2 tys zlotych zalega jeszcze 4 tys +odsetki za zwloke wyplaty oraz naleznosci z zakazu konkurencij ktore sam zobowiazywal sie placic niestety prawnika nie byla w stanie wyegzekfowac tego w postepowani polubownym. Zostala tylko sprawa w sadzie ale nie mam czasu na to dodam ze on polikwidowal swoje firmy teraz niby jego zona ma a tak naprawde kasy ma jak lodu. Interesuje mnie sprzedarz tego dlugu, badz odzyskanie tych pieniedzy jak to wyglada jaka prowizja jest pobierana od tej sumy prosze o odp

Niestety Kodeks pracy a dokładnie art. 84 uniemożliwia sprzedaży długu z tego tytułu. Można ewentualnie spróbować skargi pauliańskiej.

Tak swoją drogą, to ciekawe. Wynika z maila że facet zarabiał 6 tysięcy złotych, z takim posługiwaniem się językiem polskim… „wyegzekfowac”, „sprzedarz”.

Komentarze do 'Nie sprzedasz takiego długu, spróbuj skargi pauliańskiej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Nie sprzedasz takiego długu, spróbuj skargi pauliańskiej'.

 1. juz o tym pisales.

  melepele

  6 Lut 11 at 21:07

 2. Nie. Maila dzisiaj dostałem.

  admin

  6 Lut 11 at 21:57

 3. Skoro jeszcze nawet nie poszedł do sądu a w konsekwencji na razie nawet nie wiadomo czy jest rzeczywiście wierzycielem tego pracodawcy, to mówienie o skardze pauliańskiej jest – powiedzmy – nieco przedwczesne.

  Mądry

  6 Lut 11 at 23:10

 4. Zakładam że uzyska tytuł wykonawczy i że dłużnik wszystkiego się pozbył, co miał.

  admin

  7 Lut 11 at 05:40

 5. Moze pracowal jako terenowy windykator? 😉

  PogromcaWspolnot

  7 Lut 11 at 08:41

 6. Stylistycznie jest to lepsze niż ortograficznie, nie wiem. Jako windykator chyba nie miałby zakazu konkurencji, „techniki negocjacyjne” raczej nie są w cenie…

  admin

  7 Lut 11 at 08:54

Skomentuj