Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Świadek jak małpka na barku pożyczkodawcy

komentarze 4

Nawiązuję do wpisu Świadek może wszystko – sąd uwierzył że pożyczkobiorca zwrócił prywatną pożyczkę z ręki do ręki, bez pokwitowania, 50 tysięcy złotych…, bo świadek tak zeznał. Zauważmy że pożyczkodawca jest w tym zakresie dowodowo albo „dowodowo” niejako upośledzony. Musiałby mieć „kontr” świadka który zeznałby że pożyczkobiorca nie zwrócił pożyczkodawcy pieniędzy. Czyli, musiałby cały czas nie odstępować pożyczkodawcy, cały czas towarzyszyć mu, jak na przykład mała małpka na barku marynarza, na filmie o piratach. Bez sensu. Świadek pożyczkodawcy musiałby zeznać w sądzie np. „Jestem nieodłącznym towarzyszem pożyczkodawcy, 24 godziny na dobę, więc gdyby pożyczkobiorca faktycznie zwrócił pożyczkę to bym to widział a nie widziałem, więc pożyczki nie zwrócił”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/02/2011

kategoria świadek

Komentarze do 'Świadek jak małpka na barku pożyczkodawcy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Świadek jak małpka na barku pożyczkodawcy'.

 1. Dlatego też dowód na to że coś nie miało miejsca jest niemożliwy;>

  Swoją drogą to tak się prowadzi biznes że wszystko jest „na gębę”. Polecam poniższy link niezależnie kto ma rację ;>

  http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,9027301,Biznes_po_lomzynsku__zemsta_za_pomoca_urzedu_skarbowego_.html

  „- Kurpiewscy są panu winni 250 tys. zł, a gdzie ma pan na to dokumenty? Nie podpisywaliście umów? – dopytuję.

  – Tylko na pierwsze zlecenie. W Łomży prawie nikt tego nie robił. Tak się utarło od lat – odpowiada.”

  krzysiu

  5 Lut 11 20:48

 2. W opisywanej przeze mnie sprawie była pisemna umowa pożyczki a nawet częściowy zwrot pożyczki – przelewem. To nie przeszkodziło sądowi dać wiarę świadkowi. Pytałem prawnika czy zastrzeżenie w umowie pożyczki że zwrot pożyczki ma nastąpić na wskazane w tejże umowie pożyczki konto – czy to wykluczyłoby aby sąd dął wiarę świadkowi w takiej sytuacji jak opisywana. Niestety, też nie.

  admin

  6 Lut 11 07:32

 3. To co pozostaje? Detektyw do prześwietlenia fałszywego świadka? Jeśli pozwany nie jest w stanie podać (dla przykładu) okoliczności zwrotu (data, miejsce) to dla sądu powinno podważyć jego wiarygodność.

  unhappy

  6 Lut 11 10:08

 4. Pozwany może na przykład zeznać że pieniądze oddał podczas spotkania które rzeczywiście miało miejsce z pożyczkodawcą (rzeczywiście miało miejsce, ale pieniędzy nie oddał) i skłamać że był z nim świadek. W przeciwnym wypadku zmyślanie daty i pory spotkania którego wcale nie było, rzeczywiście może być ryzykowne, bo powód może był w tym czasie zupełnie gdzie indziej i może to udowodnić.

  admin

  6 Lut 11 12:19

Skomentuj