Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Już trzeci rok to trwa. Egzekucja z nieruchomości.

komentarzy 6

Trzeci rok już dwa trwa postępowanie egzekucyjne z dwóch nieruchomości w Kraśniku. Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie zamieszczę obwieszczenie o licytacji. Według dłużnika biegły sądowy zbyt nisko wycenił nieruchomość, sąd się z tym zgodził i szykuje się poprawka do oszacowania nieruchomości. To taka przestroga między innymi dla tych którzy mają zamiar udzielić pożyczki pod hipotekę – możecie bardzo długo czekać na wyegzekwowanie pieniążków od dłużnika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/02/2011

Komentarze do 'Już trzeci rok to trwa. Egzekucja z nieruchomości.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Już trzeci rok to trwa. Egzekucja z nieruchomości.'.

 1. Niestety wyceny nieruchomości w tej chwili rozjechały się z realny popytem. Szukam działki pod budowę domu i obserwuje przetargi gminne, działki po cenach ustalonych przez rzeczoznawców się nie sprzedają. Na licytacjach komorniczych za to nie ma nic ciekawego (albo jak jest to ogłoszenie nie wpada już do internetu).

  Michal

  5 Lut 11 17:02

 2. Trzeba by pytać bezpośrednio w kancelariach komorniczych.

  admin

  5 Lut 11 17:06

 3. Dłużnik rzadko sklada skarge na czynnosci komornika – oszacowanie wartosci nieruchomosci. Jesli to robi, to albo zeby wydluzyc postepowanie, czym sobie szkodzi… albo-rzadkosc-jesli sie nieco zna na nieruchomosciach faktycznie poprawic blad rzeczoznawcy. Albo – „stara” wycena jest juz nieadekwatna i dobrzebybylo wycenic znowu. Widzialem juz sytuacje odwrotne – obnizono wartosc 😉

  @Michal
  Komornik nie ma obowiazku oglaszac o licytacji w necie. Stad wiele, IMO 30% sie tam nie znajduje. Dlatego chodze po sadach rejonowych. Czasem jednak i z sadu szybko gina najcenniejsze obwieszczenia – poki co znam jeden taki przypadek. A sam bym to kupil….. ((*)&^&*^^%$)

  gtz

  5 Lut 11 20:57

 4. Komornik standardowo ogłasza w prasie (dodatkowy koszt dla wierzyciela egzekwującego – kilkaset złotych co najmniej) i właśnie w gmachu sądu, może jeszcze urzędu miejskiego.

  admin

  6 Lut 11 07:35

 5. Art. 954.
  Obwieszczenie o licytacji doręcza się:
  1) uczestnikom postępowania;
  2) organowi gminy, urzędowi skarbowemu miejsca położenia nieruchomości oraz organom ubezpieczeń społecznych z wezwaniem, aby najpóźniej w terminie licytacji zgłosiły zestawienie podatków i innych danin publicznych, należnych do dnia licytacji.
  Art. 955.
  § 1. Obwieszczenie o licytacji należy co najmniej dwa tygodnie przed jej terminem ogłosić publicznie w budynku sądowym i w lokalu organu gminy oraz w dzienniku poczytnym w danej miejscowości.
  § 2. Na wniosek i koszt strony komornik może zarządzić ogłoszenie również w inny wskazany przez nią sposób.
  § 3. W ogłoszeniu w dzienniku wystarczy oznaczenie nieruchomości, czasu i miejsca licytacji, sumy oszacowania i ceny wywołania oraz wysokości rękojmi, jaką licytant powinien złożyć.

  I to w sumie tyle w tym temacie. Wiele ciekawych licytacji nie znajduję na dawro, bizzonie, a w sadzie wiszą. Bo muszą.

  gtz

  6 Lut 11 11:54

 6. oczywisćie art. KPC

  gtz

  6 Lut 11 11:54

Skomentuj