Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kiedy Was znowu zobaczę? Egzekucja z nieruchomości.

komentarzy 6

Komornik wezwał mnie w pisemku poniżej i właśnie z bólem serca wpłaciłem – przelałem mu 3000 zł. na biegłego aby oszacował nieruchomości dłużnika.

Kiedy znowu zobaczę te pieniądze, nie wiadomo. Może dopiero za dwa lata? Tyle może trwać egzekucja z nieruchomości, albo nawet dłużej jak w innej sprawie. Cóż jednak robić skoro jest to jedyny majątek dłużnika. Takich przypadków jest sporo, ze trzydzieści. Łącznie więc sporo kasy zamrożonej, nieoprocentowanej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/02/2011

Komentarze do 'Kiedy Was znowu zobaczę? Egzekucja z nieruchomości.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kiedy Was znowu zobaczę? Egzekucja z nieruchomości.'.

 1. OK, OK, ale ta kasa nie zniknie – jest zabezpieczona na nieruchomosci. W najgorszym wypadku mozesz przejac nieruchomosc po bezskutecznej licytacji komorniczej. A odsetki od dlugu tykaja…

  PogromcaWspolnot

  3 Lut 11 09:36

 2. Owszem, tylko że te zaliczki (korzystają z bezwzględnego pierwszeństwa zaspokojenia) nie są oprocentowane a nie wiadomo kiedy nieruchomość zostanie zlicytowana. I nie wiadomo czy odzyskam chociaż część kwoty podstawowej długu, czy nie ma hipoteki na nieruchomościach (wierzyciele hipoteczni mają pierwszeństwo), ilu innych wierzycieli jest/dojdzie (wówczas kwota z egzekucji będzie dzielona).

  admin

  3 Lut 11 09:57

 3. Ile kiedyś najwięcej i najmnniej zarobiłeś ? Oraz ile najwięcej straciłeś na danym długu ?

  melepele

  3 Lut 11 12:42

 4. Najwięcej to może w granicach 20 tysięcy złotych. Najmniej, to może np. 5 złotych kiedy z długu tylko znikoma część udało się odzyskać. Straty największe to gdy sąd uznał, że długu nie ma albo już nie ma bo dłużnik niby spłacił; wtedy przepadają koszty wyłożone na sprawę a dodatkowo trzeba nieraz zapłacić wygranej stronie jeżeli reprezentował ją profesjonalny pełnomocnik czyli prawnik. Np. 5 tysięcy straty.

  admin

  3 Lut 11 13:30

 5. moment…
  zaliczki korzystają tak jak napisałeś z bezwzględnego pierwszeństwa. Koszty egzekucji są przed wierzycielami hipotecznymi. Nie jest źle. Jak napisał Pogromca nieruchomość możesz w określonym czasie i na określonych warunkach przejąć. Dalej nie jest źle.
  A wiesz co to za nieruchomości? IMO nie, skoro nie wiesz czy są na nich hipoteki… Jak znasz nr kw to sprawdz. Jest hipoteka jest kw 😉

  gtz

  3 Lut 11 19:36

 6. Jeszcze nie wiem, często dowiaduję się dopiero gdy otrzymam obwieszczenie o licytacji. Nie ma czasu sprawdzać. Ja nigdy nie cofam się przed egzekwowaniem, zawsze zaliczki uiszczam, nie ważne jaka nieruchomość, nie ważne jakie obciążenia.

  admin

  3 Lut 11 19:57

Skomentuj