Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rzuć stare wyroki ponownie do komornika

komentarze 4

Bezskuteczna egzekucja sprzed kilku lat? Jednak nie wiesz czy dłużnik nie posiada aby nieruchomości poza miejscem zamieszkania. A tak czasem bywa – dłużnik tam gdzie mieszka nie posiada nic, a kilkaset kilometrów stąd ma działkę lub domek; zobacz na przykład: Jak straciłem kolegę. No nie, nie kolegę. Znajomego. Komornik nie był w stanie tego sprawdzić, musiałby rozsyłać zapytania po całej Polsce, do wydziałów geodezji starostw, urzędów gminy, urzędów miejskich. Sprawdził więc tylko w rejonie zamieszkania dłużnika.

Centralna Ewidencja Ksiąg Wieczystych – już więcej niż 1/3 komorników ma do niej dostęp, wyłapuje nieruchomość dłużnika jeśli takową posiada gdziekolwiek na terenie Polski. Wrzuć więc stare wyroki do komornika – zrób to sam, nie pozwól mnie na tym zarobić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

02/02/2011

kategoria komornik

Komentarze do 'Rzuć stare wyroki ponownie do komornika'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Rzuć stare wyroki ponownie do komornika'.

 1. Nieraz nie trzeba nieruchomości znajdywać, po latach od bankructwa wielu dłużników zaczyna normalne stabilne finansowo życie.

  kolega po fachu

  2 Lut 11 08:14

 2. No tak, jest elektroniczna księga wieczysta, z tymże, delikwenta (przynajmniej zwykła osoba fizyczna) nie może sprawdzić czy ma jakąś nieruchomość. Sprawdzenie odbywa się przecież przez podanie okręgu oraz numeru księgi wieczystej (a skąd się tego dowiedzieć?), nie można przecież sprawdzić po nazwisku, nazwie firmy, peselu czy innych danych…

  raaf

  2 Lut 11 18:53

 3. No, nie może sprawdzić zwykła osoba fizyczna, ale może sprawdzić komornik.

  admin

  2 Lut 11 19:21

 4. Ale chyba tylko po peselu, a nie każda KW go ma.

  kolega po fachu

  2 Lut 11 19:56

Skomentuj