Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak to możliwe?

komentarze 2

Znowu piszę  o oszuście – psychopacie o którym pisałem w wątkach: „podnieść w powietrze”, czy „podnieść do powietrza” i A z pięćdziesiąt podpisów in blanco ja pier…le. Kiedy na skutek tego mailingu o nim do firm w jego miejscowości ujawniły się rzesze pokrzywdzonych i zaczęli składać przeciwko niemu zawiadomienia na Policję, to oszust został aresztowany, O.K. Posiedział trzy miesiące, przyznał się do wszystkich oszustw. Łączna kwota oszustw to może z milion złotych albo więcej. Od jednych wziął zaliczki na sprowadzenie samochodu z Niemiec, od innych zaliczki na remont albo budowę domu (parał się też budowlanką)  od jeszcze innych po prostu pożyczki (przy okazji, niezłe pożyczki bankowe są tutaj).

I… został wypuszczony na wolność, czekając na sprawę sądową. Na wolności, przez około dwa lata, wypier…ił kolejne osoby i firmy w ten sam sposób jak wcześniej. Czyli faceta, który nawyłudzał bez żadnych zahamowań kupę kasy, wypuszczono na wolność z aresztu zadowalając się tym że przyznał się do wszystkiego. Tak trudno było wyobrazić sobie że dalej będzie wyłudzał? Nie znam się na prawie karnym, ale jak dla mnie to przegięcie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

31/01/2011

kategoria wyłudzenie

Komentarze do 'Jak to możliwe?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak to możliwe?'.

  1. Co do zasady słusznie, skoro się poprzyznawał i nie było obawy matactwa… A że będzie dalej wyłudzał? Z góry nikt tego nie wiedział, a nawet jeśli, to przecież na dożywocie go nie skażemy…

    kolega po fachu

    31 Sty 11 06:22

  2. No nie wiem, facet zostaje aresztowany niejako w trakcie procederu… To poniekąd według mnie tak jakby seryjnego morderce wypuścić z aresztu przed sprawą, bo się przyznał. Oczywiście to nie ten kaliber ale tez co do zasady podobnie. Fachowcem nie jestem, ale dla mnie to chore. Co innego jak ktoś raz oszuka, raz ukradnie, raz pobije kogoś, raz włamie się do sklepu. Jeżeli jednak organy ścigania wiedzą że jest to ciąg przestępstw (czy jakoś tak to się określa) to chyba do sprawy powinien posiedzieć. Tym bardziej że prawdopodobieństwo uzyskania łącznej kary wyższej (dłuższej odsiadki) niż ten czas w areszcie, jest bardzo wysokie.

    admin

    31 Sty 11 07:49

Skomentuj