Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Że on ich wszędzie poblokuje i kasę w mig odzyska…

komentarze 3

Przedwczoraj dzwoni taki jeden i że on wybrał sobie kilka wierzytelności z naszej listy w internecie i że chciałby kupić. Wyczytał kilka, każda po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Jego głos jest pełen energii, entuzjazmu. Gdy mówię mu, że dłużnicy ci chyba nic na siebie nie mają, żadnego majątku to on śmieje się mentorsko, pobłażliwie, protekcjonalnie i mówi że on ich wszystkich zablokuje w Polsce i za granicą (dłużnika np. spod Żywca będzie za granicą blokował…) na wszystkich rejestrach dłużników i pieniążki szybciutko odzyska. I że ma 300 tys. zł. do wydania na wierzytelności. Widzę że facet jest zupełnie zielony, myślę sobie, „Ale masz chłopie wyobrażenie o windykacji…”

Przeciętny dłużnik po bezskutecznej egzekucji, ma gdzieś to, że figuruje jako dłużnik w internecie czy w Krajowym Rejestrze Długów. Jak prowadzi działalność gospodarczą to zwykle na kogoś a nie na siebie, kredytu i tak nie otrzyma bo pewnie już figuruje w BIK. Już nie mówiąc o tym że wielu takich dłużników kasy nie odda bo po prostu nie mają – nie każdy dłużnik to oszust, są też autentyczne bankructwa. Takim autentycznym bankrutem będzie też ten opisywany facet jak zajmie się kupowaniem wierzytelności i windykacją.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

22/01/2011

kategoria rejestry długów

Komentarze do 'Że on ich wszędzie poblokuje i kasę w mig odzyska…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Że on ich wszędzie poblokuje i kasę w mig odzyska…'.

 1. I jak? Sprzedałeś? 🙂

  Rex

  16 Lut 11 13:38

 2. A gdzie tam, rozłączyłem się w pół zdania (wypowiadanego przeze mnie aby nie miał podejrzeń że celowo).

  admin

  16 Lut 11 14:06

 3. No właśnie. Niby łatwa kasa – cóż frajer pewnie by stracił swoje 300 kpln. Jednak ważne jak się pieniądze w życiu zarabia…

  Rex

  16 Lut 11 14:25

Skomentuj