Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie chcą kupować nawet za 2/3 wartości

komentarzy 19

Komornicze licytacje nieruchomości. Na pierwszej licytacji cena wywoławcza wynosi 3/4 wartości oszacowania. Jak nikt nie kupi to można wyznaczyć drugą licytację i wtedy jest jeszcze taniej – za 2/3 wartości oszacowania można kupić. I też nic. Wyłożyłem na oszacowanie trzech działek ponad 4 tys. zł. – zaliczka na biegłego (nie można wykluczyć, że biegły dopłaty zażąda). Kupiłem bazę kilku tysięcy maili które rozesłałem po całym powiecie z info o licytacji. Jeszcze do tego ogłoszenia w prasie, ok. 1000 zł. Ogłosiłem też na dwóch stronach internetowych. Na próżno, nikt nie przyszedł na licytację. Jestem w plecy 6 tys. zł. To tak piszę jakby ktoś myślał że prowadzenie firmy windykacyjnej to sam miód.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

21/01/2011

Komentarze do 'Nie chcą kupować nawet za 2/3 wartości'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Nie chcą kupować nawet za 2/3 wartości'.

 1. Och tam, przesadzasz…
  Przeciez samo mozesz przejac ta nieruchomosc po drugiej licytacji, a potem sprzedac na wolnym rynku…

  PogromcaWspolnot

  21 Sty 11 09:30

 2. No mogę ale nie chcę. Ja mam swoje sprawy windykacyjne, dodatkowo nie mam ochoty i czasu robić w nieruchomościach.

  admin

  21 Sty 11 10:21

 3. No to chociaz wpisz sie na hipoteke, bo jest ryzyko, ze po umorzeniu egzekucji w stosunku do tej nieruchomosci dluznik ja sprzeda i wowczas Twoja wierzytelnosc faktycznie bedzie niewiele warta…

  PogromcaWspolnot

  21 Sty 11 23:08

 4. Tam są hipoteki banków ale jedna jest czysta i trzeba by się wpisać z hipoteką.

  admin

  22 Sty 11 04:41

 5. Przecież jak są wpisy banków też możesz się dopisać .

  Tom

  12 Lut 12 22:57

 6. To może świadczyć o tym, że wycena była zbyt wysoka… U mnie ostatnio komornik powyceniał jakieś samochody ciężarowe na 50 tysięcy i też nikt w dwóch licytacjach nie kupił…

  kolega po fachu

  21 Sty 11 09:47

 7. Możliwe że za wysoka wycena, klientka moja mówiła że podobno ktoś się interesował ale marudził na zbyt wysoka cenę. Jednak żeby aż tak za wysoka że 2/3 ceny to jest wciąż za dużo…

  admin

  21 Sty 11 10:23

 8. Obawiam się, że gdyby cena faktycznie wynosiła 2/3 wartości, to ze sprzedażą nie byłoby problemu…

  kolega po fachu

  21 Sty 11 10:57

 9. czasem to niektorych nieruchomości nie chciałbym za 30% wartości oszacowania… nieruchomość to nie tylko jej cena, 3/4 czy 2/3 czy 1/3, to również uwarunkowania rynku, rynku globalnego – finansowania, na kupno od komornika potrzeba gotówki, o która ciężko w czasie kryzysu, zwłaszcza gdy bańka nieruchomościowa pękła, i ceny nieruchomości powoli dryfują w dół, czego nie widac na pierwszy rzut oka. Nieruchomości to jeszcze rynek lokalny… jak zła wycena, lokal zamieszkały,to co sie dziwić?

  jak możesz, to podeślij obwieszczenia na mój mail. Przejrzę z punktu widzenia inwestora i osoby kupującej w celach konsumenckich.

  gtz

  21 Sty 11 19:39

 10. Z tego co pamiętam, wycena przez biegłego opiera się także na kryterium lokalizacji? To były działki niezabudowane więc problem z eksmitowaniem lokatorów do lokali zastępczych odpada.

  Kolejne licytacje tych nieruchomości możliwe będą dopiero pod koniec tego roku, już wykasowałem je ze strony www.

  admin

  21 Sty 11 20:31

 11. P.S. Podeślę Ci na maila link do strony gdzie zaczęliśmy juz publikowac zbliżające się licytacje.

  admin

  21 Sty 11 20:35

 12. biegły – rzeczoznawca majatkowy – bierze pod ocene wszystkie (!) cechy nieruchomości. Przynajmniej powinien… Zawsze jest możliwość zaskarżenia operatu, jeśli któraś ze stron się z nim nie zgadza (wierzyciel/dłużnik). Warto je przeglądać. A jeśli się na tym nie zna – bo nie trzeba – można zlecić komuś kto się zna, lub zlecić zrobienie kontroperatu innemu rzeczoznawcy. Oba sposoby kosztują. Oba powodują również wydłużenie całej egzekucji…

  gtz

  22 Sty 11 13:58

 13. Trochę inwestuję w różne nieruchomości i powiem Ci, że 2/3 ceny to nie jest aż tak bardzo atrakcyjna propozycja kupna. Jeżeli konieczne są inwestycje, prace, przekształcenia, to koszty rosną lawinowo, a inwestycja z atrakcyjnej robi się rynkowa, czyli już niekoniecznie atrakcyjna.

  Atrakcyjna cena to 1/4 lub 1/3 wartości wyceny i to poprawnie zrobionej wyceny a nie wydumanej i tylko popartej bełkotem, aby jako-tako kupy się trzymała.

  Co widziałem nie raz 🙂

  Pozdr.

  Rex

  16 Lut 11 13:46

 14. No, biegły powinien to wycenić rzetelnie z uwzględnieniem i tego o czym piszesz. Nawiasem mówiąc, to nigdy nie miałem problemów ze zlicytowaniem działki budowlanej – niezabudowanego gruntu, wiele sprzedano już w pierwszej licytacji. Problemy są z zabudowanymi.

  admin

  16 Lut 11 13:56

 15. Zgadzam się. I dlatego mój wpis raczej się do tych zabudowanych odnosił.

  Niestety, jestem teraz w takiej sytuacji, że sam muszę pilnie sprzedać nieruchomość, aby uniknąć wypowiedzenia kredytu na nią i późniejszych, znanych już kroków, na których na pewno stracę…

  Rex

  16 Lut 11 14:27

 16. Ze sprzedażą jest tak jak z podróżą. Im szybciej chcesz dotrzeć tym większe koszty (paliwa) = mniej kasy w kieszeni. Im szybciej chcesz sprzedać nieruchomość (i nie tylko) to musisz obniżyć cenę = mniej kasy w kieszeni. Jeśli nie musisz – to być może sprzedasz w wyższej cenie, ale będzie to trwać dłuuużej.

  gtz

  16 Lut 11 17:00

 17. Heh, no właśnie to dłuuużej mnie martwi 🙂

  Wiem z czym się zbiega szybsze sprzedanie nieruchomości, ale lepiej po prostu stracić mniej niż stracić więcej 🙂

  BTW: Fajna składnia, prawda?

  Właśnie dlatego chcę dokonać sprzedaży szybkiej.

  Pozdr.

  Rex

  16 Lut 11 17:30

 18. jak chcesz, to daj na priv to co chcesz sprzedac :-), moze znajde chetnego 🙂

  gtz

  16 Lut 11 21:01

 19. Poszedł mail.

  Rex

  17 Lut 11 00:10

Skomentuj