Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zleci windykację bez wyłączności

komentarze 2

Nie wiem dlaczego, ale takie teksty wkurzają mnie najbardziej. Naprawdę irytuje mnie to bardziej niż gdy nie mogę odzyskać długu. Dzisiaj jeden taki w mailu (i to chyba jakiś dyrektor firmy) chciał zlecić windykację bez wyłączności czyli np. mnie ale jak mu się spodoba to jeszcze dodatkowo np. pięciu innym firmom. Naraz.

I co? Sześć firm windykacyjnych w tym moja będzie atakować dłużnika o ten sam dług. O.K. może pod naporem takiej nawały kasę odda wierzycielowi. I teraz co, mamy się my windykatorzy bić między sobą, kłócić się a może procesować dzięki któremu z nas kasa odzyskana?

„Wysoki Sądzie, zwracamy się o rozstrzygnięcie sporu. Moi ludzie wywieźli dłużnika do lasu i to dzięki temu dłużnik zapłacił a nie jak twierdzą windykatorzy konkurencyjnej firmy że to ich zasługa, bo oni tylko spalili dłużnikowi samochód a to jest nic i to na dłużniku nie zrobiło wrażenia. Nadmieniamy, że żona dłużnika przelała pieniądze gdy przetrzymywaliśmy dłużnika w lesie.”

To oczywiście czarny żart, bo bezprawnie nie działamy ale sami rozumiecie bezsens propozycji zlecenia windykacji „bez wyłączności”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/01/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Zleci windykację bez wyłączności'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zleci windykację bez wyłączności'.

  1. Powinna być jasna ustawa regulująca takie przypadki. Zresztą, w tym kraju wszystko jest chore…

    savannah

    19 Sty 11 15:22

  2. ano… rozumiemy. To jak pośrednicy od nieruchomości. Z tym że u nich jest na odwrót. Umowy z kluzulą wyłączności są rzadkością… A Umowy bez klauzuli wyłączności są normalne, na porządku dziennym. Nie szanują swojej pracy…

    miś

    19 Sty 11 17:48

Skomentuj