Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przeprosiny na całą Polskę za 20 maili

komentarze 3

Kiedyś, aby przymusić dłużnika do zapłaty (nieuczciwą firmę), wysłałem około 20 e-maili do firm w miejscowości w której dłużnik miał siedzibę, w których to e-mailach pisałem że to „nieuczciwa firma”. Dłużnik pozwał mnie za to o ochronę dóbr osobistych i zapłatę i sąd okręgowy nakazał mi wystosowanie przeprosin w „Rzeczpospolita”. Za 20 maili przeprosiny na całą Polskę w dużej ramce, nie pamiętam, jakoś tak 14×10 cm lub coś w tym wymiarze. Nie wystosowałem jednak przeprosin, dłużnik chyba musiał spierd…ać do Włoch skąd się tu przywlókł (sp. z o.o.) z powodu innych długów.  Teoretycznie wciąż sami mogą takie przeprosiny zamieścić w moim imieniu a ode mnie ściągnąć koszty ogłoszenia.

Od wyroku odwoływałem się, ale na próżno. Napisałem w apelacji ironicznie że chociaż dobrze że nie nakazano mi zamieścić przeprosin np. w „Łoszington Poust” w USA za te 20 maili rozesłanych po miejscowości Kobyłka pod Warszawą. Sąd bowiem dał do zrozumienia w uzasadnieniu że istniała możliwość że te 20 maili wystarczy do tego aby wieść rozeszła się po całej Polsce.  Skoro więc tak, to myślę że i ca Ocean Atlantycki mogłaby się przedostać ta informacja.

Styczeń 13th, 2011 at 5:49 am

kategoria: sędziowie

Komentarze do 'Przeprosiny na całą Polskę za 20 maili'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przeprosiny na całą Polskę za 20 maili'.

 1. Może dłużnik nie był wcześniej dłużnikiem, ale po tych 20-tu (no, może to było 50 nie 20?) mailach stracił wiarygodność i dlatego musiał spie. do Włoch?

  Życie pisze różne scenariusze.

  Mądry

  13 Sty 11 at 07:09

 2. W Kobyłce nie ma 50 firm. No może i jest tyle ale adresów e-mail w pf.pl jest / było wtedy max 20

  admin

  13 Sty 11 at 08:11

 3. Raczej nie miał kontrahentów w tej miejscowości, jak i w Polsce też nie. Produkował na eksport i surowiec też chyba z zagranicy brał. Podnosiłem ten argument w apelacji…

  admin

  13 Sty 11 at 07:21

Skomentuj