Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sprawdzaj ich przynajmniej w Google

komentarze 4

Chodzi o nowych, potencjalnych klientów, gdy udzielasz kredytu kupieckiego (sprzedaż „na termin płatności”) albo masz zamiar pożyczyć komuś pieniądze. Coraz więcej dłużników umieszczonych jest w internecie, na giełdach wierzytelności, na forach internetowych. Google to wspaniała wyszukiwarka. Piszesz np. „Jan Iksiński dłużnik” albo „Jan Iksiński wierzytelności” albo „Jan Iksiński oszust” itp., albo zamiast nazwiska nazwę firmy. Nie pisz samo „Jan Kowalski” tylko w kontekście z wyrazem jak te podane albo inne „z branży”. I w ten sposób jeżeli gdzieś w necie jako taki figuruje to prawie na pewno dostaniesz go jak na tacy – link do źródła.

Powinna być to podstawowa, pierwsza czynność do wykonania przy weryfikacji potencjalnego klienta.

Aha, to jak wygląda z zewnątrz siedziba kontrahenta, też możesz sprawdzić przy pomocy Google. Zapraszam do wpisu: Wyląduj online z Google na wizję lokalną firmy kontrahenta. Sprawdź jednak osobno, czy aby nie jest to tylko wirtualne biuro.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/01/2011

Komentarze do 'Sprawdzaj ich przynajmniej w Google'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Sprawdzaj ich przynajmniej w Google'.

 1. a na http://www.stat.gov.pl/regon jak wpiszesz NIP lub regon, to sprawdzisz znajdujące się tam dane firmy, przydatne zwłaszcza dla działalności gospodarczych i spółek cywilnych, których nie ma w KRS

  kolega po fachu

  10 Sty 11 14:47

 2. To prawda, to bardzo przydatne narzędzie – strona.

  admin

  10 Sty 11 17:38

 3. Coś za mało tych BIGów, BIKów czy innych windykacyjnych BOGów. Przed chwilą wpisałem dane osobowe z „magicznymi słowami” kilka podmiotów (zadłużenie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy) i nic. Internet milczy.

  wilemm

  15 Sty 11 19:00

 4. Jeżeli to tylko Twoi dłużnicy to tylko Ty możesz ich wpisać. Możliwe że nie mają innych długów albo faktycznie maja ale wierzyciele ich nie wpisali, nie zlecili windykacji.

  admin

  15 Sty 11 19:16

Skomentuj