Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem

18 komentarzy

Sprawdziłem, że w internecie dość często padają pytania o to, czy można otrzymać abonament na telefon komórkowy jeżeli nie ma się pracy (dochodów) albo gdy ma się komornika. Sprawdziłem dlatego, że kilka dni temu przeszedłem z usług Orange na usługi Plus i oto piszę, jakiej weryfikacji mojej zdolności kredytowej (tak – zdolności kredytowej – gdyż abonament to kredytowanie abonenta) dokonał / może dokonał Plus. Nadmieniam, że Plus nie wiedział o tym, że jestem aktualnie abonentem Orange (i nie mam żadnych zaległości w regulowaniu płatności). Wszystko odbyło się online.

Otóż Plus zażądał ode mnie jedynie zaznaczenia w formularzu online zgody na sprawdzenie mnie w BIK, w Związku Banków Polskich oraz w KRD, w Infomonitor i w ERIF.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć telefon komórkowy

Nie jest zatem prawdą że, jak piszą na niektórych portalach internetowych, “każdy operator komórkowy na pewno zażąda zaświadczenia o zarobkach”. Plus nie żąda. A ja nigdzie nie jestem zatrudniony i zarabiam tylko na tym blogowaniu i to jako osoba prywatna – nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Przeczytaj też: Telefon na abonament bez BIK

A co z komornikiem – czy mając przeciwko sobie postępowanie egzekucyjne można by otrzymać w Plusie abonament? Tak pod warunkiem, że wierzyciel do tej pory nie wpisał długu do któregoś z wcześniej wymienionych rejestrów długów. Jeżeli nie wpisał i skoro jak już wiesz, Plus nie sprawdza zaświadczenia o dochodach (w którym to zaświadczeniu pracodawca ma obowiązek umieścić adnotację o zajęciu komorniczym wynagrodzenia) to Plus nie dowie się o tym, że masz komornika, no bo skąd.

Przeczytaj też: Czy komornik sprawdza lub wpisuje do BIK?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 stycznia, 2021

kategoria kredyty

Komentarze do 'Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem'

Subscribe to comments with RSS

  1. Obecnie prawie każdy wierzyciel dopisuje dłużnika do krd przeto szansy na telefon na abonament nie ma w takiej sytuacji.

    Anonim

    25 sty 21 o 11:31

  2. Nie, bo większość firm (małych, średnich) doskonale wie o tym, że szkoda pieniędzy na abonament w KRD ponieważ ten rejestr (jak też ERIF i Infomonitor) są prawie zupełnie nieskuteczne w ściąganiu długów i nie dopisują swych dłużników. Jeżeli jednak ktoś ma dług w innej sieci komórkowej to pewnie tak – jest w rejestrze długów.

    admin

    25 sty 21 o 11:37

  3. Potwierdzam, otrzymałem w Polkomtel abonament na internet bezprzewodowy a od roku pracuję tylko na czarno i mam komornika już drugiego który nic ode mnie nie dostał i nic mi nie zabierze 😉

    Tosiek

    16 maj 21 o 16:20

  4. Ja też. Wystarczy nie być w rejestrach długów. Dokładnie to nie telefon tylko internet bezprzewodowy na abonament mam od nich ale weryfikacja na pewno taka sama.

    Kuba

    14 cze 21 o 12:33

  5. W Plusie jestem zadłużony z poprzedniej umowy, jeszcze gdzieś można telefon na abonament bez sprawdzania dochodów?

    bareja

    10 lip 21 o 19:50

  6. Chyba tylko w Plus, w Orange i T-Mobile nie ma takiej możliwości, w innych chyba też nie.

    Anonim

    4 sie 21 o 11:42

  7. Przecież oferty na kartę są dzisiaj tanie, po co pakować się w abonament? Chyba naprawdę dużo trzeba dzwonić żeby poczuć różnicę znaczącą w kosztach.

    Cienki Bolek

    7 sie 21 o 14:25

  8. Jeżeli ktoś sfałszuje zaświadczenie o zarobkach żeby abonament na komórke mieć to kara jest taka sama jak za sfałszowanie do kredytu?

    Mieszko I

    15 sie 21 o 21:45

  9. Tak, w obu przypadkach to ten sam art. Art. 270 § 1 KK.

    Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    § 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

    admin

    16 sie 21 o 04:50

  10. Ja też w Plus otrzymałam ofertę bez żądania ode mnie zaświadczenia o zatrudnieniu.

    Monika

    1 wrz 21 o 05:19

  11. No chyba każdy; niesprawdzanie zatrudnienia to standard w Polkomtel czyli Plus.

    admin

    1 wrz 21 o 13:23

  12. Czy sprawdzają zadłużenie w internecie? Nie ma mnie w rejestrach dłużników ale jestem w internecie na giełdzie wierzytelności.

    ?

    12 wrz 21 o 20:26

  13. bardzo w to wątpię ażeby bank albo telefonia szperały w internecie w poszukiwaniu informacji o kliencie konsumencie. Wiarygodność jakiegoś wpisu na giełdzie długów potencjalnie nie jest duża.

    Michał

    13 wrz 21 o 04:26

  14. Wiarygodność wpisów w rejestrach długów jak KRD i pozostałe wcale nie musi być większa od tych na internetowych giełdach wierzytelności.

    admin

    13 wrz 21 o 06:45

  15. Do gościa o nickku “?” – Żadna telefonia komórkowa nie szuka zadłużenia w internecie, proces weryfikacji odbywa się automatycznie poprzez odpytanie BIG – ów oraz ewentualnie także BIK.

    Kijana

    15 wrz 21 o 12:16

  16. A czy te wszystkie firmy telefoniczne mają jakiś rejestr wspólny do którego dopisują zadłużonych klientów? Mam dług w Orange ale jak dotąd nie przysłali mi zapowiedzi umieszczenia w KRD ani w innym tego rodzaju rejestrze.

    Grazia

    1 paź 21 o 05:53

  17. Nic mi o tym nie wiadomo aby miały, chyba nie mają takowego rejestru. Gdyby tak było, to w formularzu ofertowym byłoby wymagane wyrażenie zgody na sprawdzenie w takim rejestrze a nie ma czegoś takiego, tylko zgoda na sprawdzenie w BIG-ach i w BIK.

    admin

    1 paź 21 o 06:06

  18. Ja też otrzymałem abonament w Plus a okazało się później, że jestem i byłem już wtedy wpisany do ERIF przez ZUS! Za zaległości w opłacaniu składek. Tak że co do tego sprawdzania w ERIF to nie wiem czy naprawdę sprawdzają,. chyba nie?

    Plas

    10 mar 22 o 13:51

Skomentuj