Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Metoda na ciągłe faksowanie

komentarze 2

Gdzieś o tym sposobie czytałem i kto wie, może i działa, nie testowaliśmy tego a trzeba by. Blokujesz dłużnikowi non stop faks albo telefony firmowe monitując w kółko o zapłatę. Chyba lepiej faksować w kółko monit o zapłatę. Metoda może mieć sens i okazać się skuteczną w przypadku firm, a jakże, załatwiających wiele spraw w ciągu dnia, faksem (cóż za odkrycie). Blokujemy więc istotny kanał komunikacji i dłużnik wkurza się coraz bardziej aż w końcu płaci żeby wreszcie firma windykacyjna odblokowała mu faks(y), takie jest założenie.

Mam podobny problem ale … z akwizytorami, przeczytaj: Niedługo klienci nie dodzwonią się – naprawdę męczący i poważnie blokujący telefony.

03/01/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Metoda na ciągłe faksowanie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Metoda na ciągłe faksowanie'.

 1. Jak ktoś nie wyłącza wtyczki z prądu lub nie pyta kto i po co chce wysłać faks, to znajdzie się i na to paragraf.

  Zwany z angielska stalking:

  Art. 190a. § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby doprowadza ją lub osobę jej najbliższą do uzasadnionego odczuwania strachu lub narusza jej prywatność,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie wykorzystuje dane osobowe innej osoby celem narażenia jej na szkodę materialną lub osobistą.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub § 2 odbywa się na wniosek pokrzywdzonego.

  wilemm

  15 Sty 11 21:00

 2. Tylko chyba zapomniałeś że chodzi o dłużnika i faksowanie pod dostępny dla wszystkich nr telefonu w biurze. Tak czy owak Par. 1 nie stosuje się tu, Par 2 też nie a wiec i Par. 3 też nie.

  admin

  15 Sty 11 21:33

Skomentuj