Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Bezpodstawne straszenie rejestrem długów

komentarzy 12

Tym razem występuję w roli rzekomego dłużnika. Rzekomego, bo żadnego długu nie mam; wypowiedziałem umowę o świadczenie usług infolinii wysyłając wypowiedzenie pocztą poleconą, a potwierdzenie wysyłki oczywiście zachowałem. Pomimo tego jeszcze przez kilka miesięcy, po upływie terminu wypowiedzenia, usługodawca wystawiał mi faktury a w końcu wezwał do zapłaty. Apogeum to było stwierdzenie tamtejszego „windykatora” że może i ja wysłałem wypowiedzenie w grudniu, ale oni odebrali je rzekomo w kwietniu… Bez komentarza.

A teraz przyszło mi wezwanie do zapłaty tego rzekomego długu w kwocie 298 zł. z groszami i to na formularzu ostrzegawczym Krajowego Rejestru Długów – standardowa groźba wpisania w przypadku braku zapłaty. Nawet nie będę się z nimi kontaktował, bo minimalna kwota długu to 500 zł. aby umieścić kogoś w KRD ale czy nie jest to wkurzające? Gdyby ten rzekomy dług wynosił więcej, to mogliby mnie wpisać a tak, to system odmówi automatycznie. Jednak gdyby było to np. 504 zł. to mogliby mnie wpisać i ja nie mógłbym im w tym przeszkodzić. Co najwyżej mógłbym zażądać wpisania wzmianki o moich zarzutach jak na wstępie i tyle, ale bądź co bądź figurowałbym jako dłużnik w KRD co psułoby mi reputację. Do czasu aż sąd nakazałby im usunięcie wpisu.

OK, niech sobie piszą kolejne wezwania jak chcą a ostatecznie niech mnie pozwą, niech się fatygują. Jeżeli sprawa byłaby naprawdę choć trochę sporna to grzecznie pofatygowałbym się z kolejnymi wyjaśnieniami ale skoro oni tak, to ja czekam.

Grudzień 30th, 2010 at 1:09 pm

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'Bezpodstawne straszenie rejestrem długów'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Bezpodstawne straszenie rejestrem długów'.

 1. autor

  19 Kwi 11 at 21:03

 2. Kurwa, nie rozumiem, o co ci, człowieku, w tym tekście chodzi. To bełkot. Czy miałeś z kimś umowę? Jeśli tak, to z kim? Czytałem trzy razy i nic nie zrozumiałem

  grzegorz

  15 Gru 13 at 03:33

 3. Przecież napisałem zaraz na wstępie.

  admin

  15 Gru 13 at 12:18

 4. „Rzekomy dłużnik”, czyli kto? Miał Pan mowę, czy nie miał Pan umowy, ale przed nimi udawał Pan, że ma? Wstęp wcale nie jest jasny. Boże, Pan naprawdę jest windykatorem, skoro pisze Pan zrozumiale tylko dla siebie.

  grzegorz

  15 Gru 13 at 12:33

 5. Moim zdaniem jasno piszę, nie widzę powodu aby to przekładać „na nasze”.

  admin

  15 Gru 13 at 12:34

 6. 1. Jakie usługi i jakiej infolinii?
  2. Skoro udawał Pan dłużnika, to dlaczego pojawia się sformułowanie „po upływie terminu wypowiedzenia”?

  Nie piszę tego dlatego, że chcę być złośliwy. Pierwszy akapit to katastrofa. Drugi jest jasny, trzeci też. Problem w tym, że nie wiem, od czego zaczyna się cała historia.

  grzegorz

  15 Gru 13 at 12:45

 7. Ad.1 – Przecież to nie jest ważne.

  Ad.2 – Nie udawałem dłużnika, wszystko napisałem jasno, proszę czytać ze zrozumieniem:

  wypowiedziałem umowę o świadczenie usług infolinii wysyłając wypowiedzenie pocztą poleconą, a potwierdzenie wysyłki oczywiście zachowałem. Pomimo tego jeszcze przez kilka miesięcy, po upływie terminu wypowiedzenia, usługodawca wystawiał mi faktury a w końcu wezwał do zapłaty.

  admin

  15 Gru 13 at 13:04

 8. Przez kilka miesięcy… powiada Pan. Właśnie na takiej podstawie działają windykatorzy. Najczęściej przekraczają swoje uprawnienia, ale to na inną rozmowę.

  grzegorz

  15 Gru 13 at 14:17

 9. Muszę dodać, że na podstawie naszej krótkiej korespondencji łatwo wywnioskować, iż straszny z Pana tłuk. Tylko tacy ludzie idą do windykacji. Po latach pracy wszystko się poprzewracało we łbie. Najchętniej wyłapywałbym takich i maszynką robiłbym na czole tatuaż z „windykator”. Skuteczne i tak samo upokarzające, jak spotkania z windykatorami.

  grzegorz

  15 Gru 13 at 16:12

 10. Tłukiem oczywiście jest Pan, co widać, to wszystko. Zapewne ma Pan jakiś dług i bezpodstawne pretensje „do świata”, że wierzyciel chce ten dług odzyskać. Nie będę z Panem dyskutował.

  admin

  15 Gru 13 at 16:46

 11. Nie mam żadnego długu. Za to patrzę na wyrastające jak grzyby po deszczu takie ścierwa windykacyjne, które powstają w miejscu sklepów. Co niby taki ćwok jak ty chce odzyskać? Rzeczywisty dług plus odsetki w wysokości 300% zadłużenia? Z czego bierzesz takie odsetki, debilu? Jak chcesz zarobić, to zostań dilerem albo alfonsem. Przynajmniej zachowasz godność. Jakbym stanął twarzą w twarz z tobą, to byś się po nogawkach posrał.

  grzegorz

  15 Gru 13 at 18:49

 12. Dlaczego chamie obrażasz mnie? Jakie masz podstawy do tego aby twierdzić że jakieś horrendalne odsetki ściągam? Więcej nic tu nie napiszesz.

  admin

  15 Gru 13 at 19:07

Skomentuj